Menu

Cart

Návod jak nalepit samolepku na zeď

Samolepky z vinylové folie je možné lepit na stěnu, nábytek, sklo, obklady, dlažbu, různé plastové povrchy, kov i hladké dřevo. Před lepením samolepky je potřeba zvolené místo očistit od špíny, prachu a mastnoty. Zeď doporučujeme z lehka vysát kvůli možnému prachu.
Pokud samolepku na zeď nalepíte špatně, je možné ji během několika hodin ještě odlepit a opětovně přilepit, a to aniž by poškodila zeď či ztratila své lepící schopnosti.
Lepení střední a malé samolepky s přenosnou fólií

01 Samolepky vyjmeme z krabice a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (stůl, podlahu). Takto ji necháme chvíli odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Sejmeme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou papírovou fólii) tak, aby motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné nebo poloprůhledné fólii).

03 Samolepku spolu s přenosovou fólií nalepíme na stěnu a důkladně samolepku uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně.

04 Počkáme několik minut a následně začneme opatrně, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii sundávat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud se samolepka drží na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

05 V případě, že nám pod samolepkou po nalepení vzniknou nějaké bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.


Lepení velké samolepky s přenosnou fólií (cca nad 80 cm)

01 Samolepky vyjmeme z krabice a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (stůl, podlahu). Takto ji necháme chvíli odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Samolepku přemístíme včetně podkladové fólie na zeď do požadovaného místa tak, že pravý horní a levý horní roh přilepíme kouskem lepící pásky ideálně papírové a střed samolepky přilepíme ke zdi páskou vertikálně po celé výšce, aby páska přesahovala horní a dolní okraj samolepky a držela pevně na zdi viz video níže.

03 Nejprve budeme pracovat na pravé polovině samolepky. Sejmeme malou lepící pásku z pravého horního rohu tak, abychom mohli pravou polovinu samolepky oddálit od zdi a stáhnout podkladovou fólii (tj. neprůhlednou papírovou fólii). Je třeba aby motiv zůstal nalepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii) a přebytečnou prázdnou podkladovou fólii z pravé poloviny odstřihneme.

04 Pravou polovinu samolepky postupně lepíme společně s přenosovou fólií směrem od středu. Samolepku důkladně uhladíme, přičemž přenosová fólie je stále na stěně! K uhlazení je možné použít například houbičku. Nedoporučujeme použití tvrdých předmětů k uhlazení, aby nedošlo k poškození samolepky. Samolepku je však třeba uhladit pořádně, aby nedošlo k jejímu odlepení.

05 Dále budeme pokračovat levou částí samolepky. Odlepíme pásku v levém horním rohu a dlouhou vertikální pásku ze středu samolepky odlepíme taktéž a posuneme ji o pár centimetrů doprava nad část bez podkladové neprůhledné fólie. Levou polovinu samolepky oddálíme od zdi a stáhneme podkladovou fólii (tj. neprůhlednou fólii). Motiv zůstane přilepen na přenosové fólii (tj. průhledné fólii).

06 Vypneme samolepku doleva směrem od středu a postupně ji včetně přenosové fólie přilepíme na zeď.

07 Počkáme několik minut a následně začneme opatrně, pod ostrým úhlem, přenosovou fólii sundávat tak, aby samotná samolepka zůstala na zdi. Pokud se samolepka drží na přenosovém papíře, vrátíme se kousek zpět a znovu ji vyhladíme.

08 V případě, že nám pod samolepkou po nalepení vzniknou nějaké bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.

Tento postup můžete též vidět na následujícím videu.


Videoukázka lepení velké samolepky s přenosnou fólií (Anglicky)


Lepení bez přenosné fólie (obvykle malé předměty, listy atd)

01 Samolepky vyjmeme z krabice a rozložíme motivem dolů na rovnou plochu (stůl, podlahu). Takto ji necháme chvíli odpočinout, aby nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.

02 Z podkladové fólie (tj. neprůhledné fólie) sejmeme část motivu a nalepíme jej na vybrané místo. Při odlepování musíme dát pozor, abychom samolepku nenatrhnuli či jinak nepoškodili (např. rychlým odlepením), popřípadě neslepili dohromady.

03 V případě, že nám pod samolepkou po nalepení vzniknou nějaké bubliny, můžeme ji opatrně odlepit a znovu přilepit, nebo bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit.


Velké samolepky doporučujeme lepit raději ve dvou lidech.


V případě jakýchkoli dotazů či nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Potřebujete poradit?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


(+420) 608 621 584
(Po - Pá od 8:00 do 15:30)

Log In or Register